2015 m. balandžio 30 d., ketvirtadienis

Spalvų filtras arba kitaip eksperimentas su meniška pabaiga

Ar juoda spalva yra tik juoda, mėlyna - tik mėlyna, o žalia - tik žalia? Čia šiaip filosofinis klausimas :). O atsakyti gali padėti ir šis eksperimentas.

Reikės
Kavos filtrų (radau kažkokius išparduodamus IKI parduotuvėje - piltuvėlio formos...)
Flomasterių ar markerių - efektingiausi tamsieji, o ypač juoda, ruda.
Permatomų vienkartinių stiklinaičių
Truputį vandens


Į stiklinaičių dugną įpilame truuuputį vandens. Ant filtrų apie 1 cm nuo apačios pasirinkta spalva nubrėžiame liniją (iš abiejų pusių). Jei labiau rūpi ne eksperimentas, o menas, galima nubrėžti ir kelių spalvų linijas :).









Dedame į stiklinaitę su trupučiu vandens, kad tik pati filtro apačia pasiektų vandenį. Na ir stebime, gėrimės (ir aiškinamės ) spalvos kelione ir metamorfozėmis.









Kai iki filtro viršaus lieka koks 1 cm. galima jau atitraukti nuo vandens ar išimti - filtro kraštą pasieks savaime ir mažiau "iškeliaus" spalva. Mes palikome džiūti pačiose stiklinaitėse. Džiūsta ilgai - geriausiai per naktį.




Tuomet nusprendėme tęsti meninius ieškojimus vaikai primakaliavo visą filtrą įvairių spalvų linijų. Iš pradžių liejosi labai gražiai, bet...












Nugalėjo ne menas, bet mokslas: kildamas vanduo suplovė spalvas į kraštą - teks tobulinti šią techniką. pastebėjome, kad labiausiai filtrą nuspalvina ir vanduo neišplauna oranžinės, rožinės, violetinės spalvos.






Ką daryti su išdžiūvusiais nuspalvintais filtrais? Kqažkur mačiau, kad daro drugelius (iš apskritų filtrų), Mes darėme gėles.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą